Targowica XXI wieku

 W sejmie dzieją się rzeczy niebywałe. Niebywałe gdyż z lustrzanym wręcz podobieństwem przypominają to co się działo w tym kraju w wieku XVIII. Wtedy to Radziwiłłowie, Czartoryscy, Potoccy walczyli o swoje interesy kładąc pod topór suwerenność naszej Ojczyzny, zakładając Konfederację Targowicką. Dziś pod pozorem walki o demokrację zwolennicy integracji europejskiej, protegowani Brukseli, walczą o kapitał SB-ckich zdrajców.
            Gdy w roku 1989 doszło do rozmów przy okrągłym stole, nikt się nie spodziewał ,iż jest to tylko oficjalne przyklepanie układu, który został zatwierdzony dużo wcześniej na spotkaniu w Magdalence . Rządy zostały podzielone pomiędzy postkomunistów a reprezentantów szeroko pojętej "Solidarności". Niestety nie odbyła się szeroko oczekiwana wśród narodu dekomunizacja. Jej próba. podjęta przez rząd Jana Olszewskiego w roku 1992, została bardzo szybko zdławiona w powijakach. Nie mogło być inaczej gdy media prywatne dostały się w ręce byłych agentów Służby Bezpieczeństwa a media publiczne były okupowane przez potomków funkcjariuszy resortowych minionej epoki. Przez 25 lat nikt nie pamiętał o ubeckich emeryturach znacznie przewyższających średnią krajową, na lekcjach historii nie mówiono o tym, że w Polsce po 1945 roku była wojna domowa a wyprzedaż za bezcen polskiego majątku narodowego stawało się czymś normalnym pod płaszczykiem prywatyzacji.
            Dziś kiedy do władzy doszła opcja związana z rządem Jana Olszewskiego z 1992 roku zaczęto kuntynuować myśl dekomunizacji. Gdy tylko zaczęto pomysły przerabiać na ustawy pojawili się znikąd obrońcy uciskanych: Komitet Obrony Demokracji, stowarzyszenie  Obywatele RP, popierane przez opozycyjne liberalne partie polityczne . Partie te poprzez swoich europosłów donosiły na Polskę do brukselskiego Europarlamentu niczym szlachetkowie do Carycy Katarzyny w XVIII wieku. Próba zerwania sejmu 16 grudnia 2016 roku była apogeum tego sporu i jawną próbą siłowego przejęcia władzy przez odsunięty układ. Układ , który przez 25 lat, z przerwą na 2 letnie rządy PIS-u, okradał Polskę i sprzedawał ją na czynniki pierwsze obcemu kapitałowi.


                                                                                                                                                        MAK